2025. június 20-án került sor az iskolánkban a ballagásra és a 2024/2025- tanév ünnepélyes zárására.

Az ünnepség búcsút jelentett végzős diákjainktól, az iskola nyolcadik osztályos tanulóitól, valamint az éppen most nyugdíjba vonuló osztályfőnöküktől, kedves kolléganőnktől, s egyben méltó lezárása volt az iskolai tanévnek.

A hetedik osztályos tanulók egy-egy útravaló gondolattal köszöntek el a nyolcadikosoktól. A búcsúzó verses jókívánságok őszintén fejezték ki a közösség szeretetét.

A búcsúzó nyolcadik osztályos diákok külön-külön, a saját maguk által írt rövid versikéikkel emlékeztek a közösen megélt pillanatokra, köszöntek el iskolájuktól, tanáraiktól, diáktársaiktól és egymástól.

Igazgatónőnk, Tar Ildikó ezután köszöntötte az ünnepségen részt vevőket, majd a ballagókhoz fordult búcsúbeszédében. A közös emlékek felidézésével, értékes gondolatokkal búcsúzott a végzőseinktől.

A megható ballagási ünnepség zárásaként igazgatónőnk a nyugdíjba vonuló kollégánktól, Koller Gyöngyitől búcsúzott, és virágcsokorral köszöntötte őt.

Koller Gyöngyi tanárnő életútja során nem csupán munkájával tett kiemelkedőt, hanem hozzáállásával, elszántságával és azon képességével is, hogy mindig a legjobbat hozza ki másokból.

Szakmai tudása révén évtizedeken át formálta, alakította a győrszemerei általános iskola jövőjét. Erőt és stabilitást adott környezetének, úgy állt közöttünk, mint egy megingathatatlan alap, aki mindig példaképként szolgált.

Néhány kiemelkedő teljesítményről ebből a gazdag életútból:

  • Koller Gyöngyi 1985-ben végzett tanítóként a győri Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolán.
  • 1987 és 1989 között elvégezte a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolát, ahol magyar nyelv és irodalom szakos általános iskolai tanár képesítést szerzett.
  • 2005-ben tánc és drámapedagógus végzettséget szerzett a győri Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolán.
  • 2006-ban pedagógus-szakvizsgát tett mérés-értékelés területen.
  • Koller Gyöngyi intézményünk mesterpedagógusa.
  • Magas színvonalú szakmai munkájának köszönhetően tanóráit az igényesség, gondosság, tervszerűség, kreativitás, értékközvetítés, élménynyújtás jellemezte.
  • Iskolánk hagyományaihoz igazodva több iskolai rendezvény, ünnepi műsor, szabadidős foglalkozás szervezése, vezetése fűződik a nevéhez.
  • Tanítványainak versenyeken, a középiskolai felvételiken, kompetenciaméréseken elért kiváló eredményei örömteli visszajelzést nyújtottak munkájáról, és elismerést szereztek neki és az egész iskolának.
  • Módszertani fejlesztéseit nemcsak intézményünkön belül, de más iskolákban is eredményesen alkalmazzák a pedagógusok.
  • A Dalton-terv reformpedagógiai koncepció avatott magyarországi szakértője: bemutatóórákat, műhelymunkákat tartott, pályázatokban, projektekben működött közre a Dalton-program népszerűsítése érdekében.
  • Iskolai munkáján túl a községünkben több éven át működő Győrszemerei Tanoda egyik alapítója és első szakmai vezetője is volt.

Ezek a sikerek örökké részét képezik a győrszemerei általános iskola történetének, és bizonyítékai annak a rendkívüli hozzájárulásnak, amelyet Koller Gyöngyi tanárnő a közösségünk számára nyújtott.

 

 

A ballagást követően a vidámabb hangulatú tanévzáró ünnepély következett, amelyet a második osztályos tanulók műsora nyitott meg. A kicsik lelkes szereplése mosolyt csalt mindenki arcára, még örömtelibbé tette az ünnepség hangulatát.

A Kisfaludy Károly Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Győrszemerei Tagiskolája tanévzáró ünnepélyén az igazgatónő köszöntötte:

  • Horváth Gyulát, Győrszemere község polgármesterét és a képviselőtestület megjelent tagjait;
  • Kun Szilviát, a Magyar Vöröskereszt Győr-Moson-Sopron vármegyei igazgatóját
  • Pánczélné Tenk Beatrix ügyfélkapcsolati vezetőt, az Eatrend Magyarország Zrt. képviseletében;
  • Szórádiné Burai Ildikót, az iskola Szülői Munkaközösségének elnökét.
  • meghívott vendégeket, az iskolai munka nélkülözhetetlen segítőit, támogatóit.

 

A tanévzáró ünnepély során Tar Ildikó, igazgatónő megtartotta évzáró beszédét, melyben minden osztálynak kiemelte az erősségeit, eredményeit. Megköszönte osztályfőnökeik és az őket tanító pedagógusok lelkiismeretes és felelősségteljes munkáját:

1.a és 1.b osztály: Némethné Nyári Marianna, Pongrácz-Esztergályos Nikolett, osztályfőnökök

Bicskei Anikó tanító és Szakonyi-Koller Zsófia pedagógiai asszisztens

2.o. Némethné Deli Anita, osztályfőnök

3.o. Sebestyénné Polgár Krisztina, osztályfőnök

4.o. Herenkovics András, osztályfőnök és Tóth Gergő pedagógiai asszisztens

5.o. Polczer Anett, osztályfőnök

6.o. Asbóthné Barabás Erika, osztályfőnök

7.o. Regner Róbert, osztályfőnök

8.o Koller Gyöngyi, osztályfőnök

Az iskola közössége nevében köszönetét fejezte ki a tűzoltóság vezetőinek, Fekete Szabolcsnak és Bubernik Istvánnak   a lelkiismeretes és áldozatos munkájukért, amit az ifjú tűzoltókért évek óta végeznek. Tevékenységük nemcsak magas színvonalú szakmai felkészítés, versenyeztetés, sokkal több annál: a szó legnemesebb értelmében vett közösségépítés. Köszönet érte, hogy a diákjainknak sikerélményt, önbizalmat adtak, öregbítették iskolánk jó hírnevét.  

Az eredményes iskolai munka nélkülözhetetlen segítői voltak ebben a tanévben is: Bércesné Mezei Anikó iskolatitkár, Némethné Horváth Magdolna, Vizkeleti Erika és Fekete József technikai dolgozók, értékes munkájukért szintén köszönet illette őket.

A tanév végi összegzés során Tar Ildikó köszönetet mondott azoknak a felnőtteknek a munkájáért, akik segítették rendezvényeink szervezését, foglalkozásokat tartottak, hozzájárultak az iskolai élet gördülékenyebbé, színesebbé tételéhez:

Megköszönte Rózsa Klaudia iskolai védőnő, Erlitz Anita, Papikné Balázs Anita, Petrikóné Lendvai Vera és Karsay Lajos hitoktatók, Kovács Eszter iskolai szociális segítő, Pécsi-Szakály Melinda családsegítő, Képessi Andrea és Pongrácz Adél pszichológusok, Rátkai Krisztina logopédus, Váradi Gábor gyógytestnevelő egész éves munkáját.

Ezt követően köszönetet mondott Horváth Gyula polgármesternek, dr. Szalay Péter jegyzőnek, az önkormányzati képviselőknek a tanévben nyújtott értékes segítségért: tanulóink utaztatása, programjaink támogatása, az iskolai események megjelentetése a községi honlapon, a leendő elsősök füzetcsomagjainak beszerzése, a mindennapos működés támogatása.

 

A köszönet virágait adta át Horváth Gyula a szülői munkaközösség tagjainak önzetlen munkájuk elismeréseként:

Köszönet

  • Szórádiné Burai Ildikónak, a Szülői Munkaközösség elnökének,

valamint a Szülői Munkaközösség tagjainak:

  • Oláh-Falu Adriennek
  • Andorka Erzsébetnek,
  • Farkas Józsefnének;
  • Pápai-Bíró Leanának;
  • Radics Katalinnak,
  • Pető-Léránt Xéniának,
  • Herenkovicsné Régi Andreának,
  • Bíró-Magyar Krisztinának,
  • Horváthné Molnár Renátának,
  • Tóth-Molnár Anitának
  • Horváth Alexandrának
  • Dukkonné Pongrácz Zsanettnek
  • Dukkonné Limpár Mónikának
  • Borosné Kardos Annamáriának
  • Bércesné Mezei Anikónak
  • Halász Nikolettának
  • Sipőcz Anna Szilviának.

Szintén a köszönet virágait kapta Pongrácz Norbertné és Ravazdiné Körmendi Tünde a nyolc éven át tartó, Szülői Munkaközösségben végzett lelkiismeretes, lelkes munkájukért, az ötleteikért, a sok segítségért és támogatásért, a közösen megvalósított programokért.

 

Az ünnepélyes tanévzáró részeként sor került a jutalomkönyvek, oklevelek és emléklapok átadására is, mellyel elismerést kaptak a tanév során kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulók.

  • Könyvjutalomért szólították először Haurik Marcell a, Bakonyi Kiara, Berki Alen, Pápai Dorina, Szöllősi Tamás, Török Hajnalka, Varga Gréta 1. b osztályos tanulókat, egész éves munkájáért elismerő oklevelet kap Benedek Gréta, Mózes Júlia, Rosta Ramóna 1. a, Horváth Boglárka és Kulcsár Kitti 1. b osztályos tanuló.
  • A második osztályból Bodo Viktória, Máté Alina, Pető Panna és Szakonyi Lili érték el a legjobb tanulmányi eredményt. Jó tanulmányi eredményéért és példamutató magatartásáért oklevelet kap Bubernik Milán.
  • A harmadik osztály legjobbjai: Boros Manna Jana, Bróthág Diána, Czeizer Zalán és Tóth Áron. Jó tanulmányi eredményéért és példamutató magatartásáért oklevelet kap Porga Líviusz.
  • A negyedik osztályban kitűnő bizonyítványt, ezzel együtt könyvet kap Herenkovics Gergő, Inokay Bori, Németh Gergő, Ravazdi Emma és Tóth Ábel. Dicsérő oklevelet kap Nagy Zoé.
  • Könyvjutalmat kap egész éves munkájáért az ötödik osztályos Boros Robin, Haurik Botond és Szabó Nóra Eperke. Elismerő oklevelet kap Mészáros Márk és Szalai Máté.
  • Könyvjutalomért szólítom a hatodik osztályból Mészáros Imrét, Mózes Balázst és Vedó Marcell Jó tanulmányi eredményéért és példamutató magatartásáért oklevelet kap Bérces Anna, Galambos Áron, Kollár Zara és Zsédely Bence.
  • A hetedikesek közül elismerő oklevélben részesül Bakacs Dorka, Pongrácz Liliána és Sipőcz Kata Luca.
  • A nyolcadikosok közül könyvjutalmat kap Dukkon Réka, Németh Albert, Ravazdi Olivér és Szabó Lehel. Elismerő oklevélben részesül Kovács Pálma és Pongrácz Botond.
  • Az Eatrend Magyarország Zrt. által felajánlott díjat az a tanuló kapja, aki kiváló tanulmányi eredménye mellett sportteljesítményeivel is elismerést szerzett nemcsak magának, hanem iskolánknak is. Az Eatrend Magyarország Zrt. „Jó tanuló, jó sportoló” díját, a 2024/2025. tanévben Szabó Lehel osztályos tanuló veheti át. Az Eatrend Magyarország Zrt. képviseletében a díjat átadja Pánczélné Tenk Beatrix.
  • Az iskolánk egykori tanára által felajánlott jutalmat az a tanuló kapja, aki természettudományok iránti elkötelezettségével, szorgalmával, közösségért végzett munkájával példaként állhat társai előtt. A jutalmat Pongrácz Botond osztályos tanuló kapja.
  • Általános iskolai tanulmányai alatt nyújtott kiváló tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásáért, kitartásáért Győrszemere Községi Önkormányzat elismerését kapta Dukkon Réka, Kovács Pálma, Németh Albert és Ravazdi Olivér osztályos tanuló. Kiváló sporteredményeiért, példamutató magatartásáért Győrszemere Községi Önkormányzat elismerésben részesítette Kökény Adrián 8. osztályos tanulót. A díjakat átadta Horváth Gyula, Győrszemere község polgármestere.

Az eseményt a 2. osztályosok táncos produkciója zárta, ami nagy sikert aratott.

Végül a 2024/2025-ös tanévet Tar Ildikó igazgatónő ünnepélyesen lezárta.

Kezdődhet a várva várt VAKÁCIÓ!

Köszönjük minden tanulónak, pedagógusnak, iskolai dolgozónak, szülőnek és vendégnek, hogy jelenlétükkel emlékezetessé tették ezt a napot.

Asbóthné Barabás Erika
tanár, a 6. osztály osztályfőnöke
Kisfaludy Károly Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Győrszemerei Tagiskolája