Tanulmányi kirándulás a hatodik osztályosokkal

A tanulmányi kirándulás az iskolai élet, a közösségek kialakításának és fejlődésének szerves része.

Miért megyünk kirándulni? Elsősorban azért, hogy jól érezzük magunkat.

Célunk továbbá, hogy ismeretlen tájakat járjunk be; új élményeket, impulzusokat szerezzünk.  Ezek a kirándulások kiválóan szolgálják a tanórán feldolgozott ismeretek kiegészítését is.

A tanárokra nagyobb felelősség hárul, mint a hétköznapokban, az egynapos osztálykirándulások megszervezése is sok feladattal, többletmunkával jár. A szülőket pedig érzékenyen érintheti a többletkiadás, a felmerülő költségek. Éppen ezért a  tervezés nagy gondosságot, körültekintést igényel. Reméltük, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk. Idén nem mindig volt az.

Iskolánkban hagyományosan a május az osztálykirándulások ideje. Az alsó tagozatos tanulók különbusszal, a felsősök vonattal indultak útnak. Tata, Budapest, Zirc, Mosonmagyaróvár, Veszprém, Bakonybél, Miskolc látnivalóival ismerkedtek tanulóink.

Biztos vagyok benne, hogy minden résztvevő jól érezte magát. Köszönjük a kísérő szülők segítségét!

Koller Gyöngyi